Domy jednorodzinne

Specjalnością naszej firmy są domy jednorodzinne, które wykonujemy kompleksowo, fachowo i terminowo. Przez wiele lat działalności zrealizowaliśmy wiele domów w różnych technologiach. Przygotowywaliśmy zarówno domy na sprzedaż, jak i budynki na potrzeby inwestora. Wśród zrealizowanych przez nas projektów były domy w wielu różnorodnych stylach. Od bardzo nowoczesnych konstrukcji zaprojektowanych w duchu modernizmu czy surowego minimalizmu, aż po domy jednorodzinne w tradycyjnym stylu, inspirowane tradycyjnymi polskimi dworkami.

Dom parterowy czy piętrowy?

Jednym z pierwszych pytań stawianych sobie przez naszych Klientów jest, czy lepiej zdecydować się na dom jednorodzinny parterowy czy piętrowy. Każdy inwestor ma swoje potrzeby i dysponuje innymi warunkami zabudowy, dlatego też kwestia ta wymaga dokładnego rozważenia. Decyzja najczęściej uzależniona jest od preferencji, wieku, stanu zdrowia przyszłego właściciela domu oraz wielkości posiadanej przez niego działki. Budynki piętrowe oraz domy z poddaszem użytkowym wymagają częstego wchodzenia i schodzenia po schodach. Rekomendowane są więc osobom młodym, o dobrej kondycji fizycznej. Seniorzy większy komfort uzyskają mieszkając w budynkach parterowych. Duże znaczenie podczas podejmowania tej decyzji ma także wielkość działki, którą się dysponuje. Domy parterowe wymagają większej przestrzeni.

Jakie są koszty budowy domy jednorodzinnego?

Budowa domu to bardzo poważna inwestycja, wymagająca nie tylko szczegółowego planowania, ale również konkretnych kalkulacji kosztów. Dzięki rozsądnemu planowaniu poszczególnych etapów budowy i kosztów można znacząco zaoszczędzić. Oczywiście w dzisiejszych czasach większość inwestorów decyduje się na zbudowanie domu ekologicznego, co podnosi koszty budowy, gdyż niezbędne jest w tej sytuacji wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań i materiałów budowlanych. Jednakże jest to decyzja niezwykle opłacalna, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Taki dom jest nie tylko przyjazny środowisku naturalnemu, ale również naszym portfelom, gdyż jego eksploatacja jest tańsza.
Ile więc zapłacimy za budowę domu jednorodzinnego? Według danych GUS w 2019 roku wybudowanie 1m² powierzchni użytkowej kosztowało 4388-4597 zł.
Jeśli szukacie Państwo sprawdzonego wykonawcy domów jednorodzinnych, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą i nawiązania z nami współpracy!